BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Script of feelings

2016-12-16

Interviu: “Kino ekscesai” Kabinete

Tema: Be temos — SpalvotasVėjas @ 22:34

Kino Ekscesai

Kino Ekscesai

Kabinetas - tai atvira projektų erdvė, kurianti diskusijas ir skatinanti menininkus šnekėtis, dalintis, bei veikti kartu su auditorija. Gruodžio 14 dieną, turėjau garbės pašnekinti naujo renginių ciklo “Kino ekscesai” Organizatorius bei dalyvius. Taigi, pro rakto skylutę į avangardinio kino ištakas, “Kabinete” su Gabriele Kumiščiūte.

Gabriele, Kokia yra pagrindinė renginio idėja? Kaip ji gimė?

Na, pagrindinė šio renginio idėja tai surasti paraleles tarp šiuolaikinio meno ir senojo avangardo. Parodyti, kad viskas kas nauja vis tiek remiasi į seną. Pademonstruoti, kad tai kas šiuo metu atrodo galbūt neestetiška, ekstremalu, nepatrauklu, ateityje gali būti sutinkama kaip norma. Ir kalbu ne tik apie ekstravagantiškus kostiumus, ar nesaldžius tekstus, bet taip pat apie technologinius sprendimus, aktorių vaidybinę techniką. Tai ką šiandien matome kine - anksčiau (1924, 1928, 1930 metais) buvo laikoma maištu, avangardu.

Kodėl šiuolaikiniam žmogui yra reikalingi tokie kultūriniai renginiai?

Būten šiandien tokių renginių auditorijai reikia kad būtų galima modeliuoti savo kultūrinį suvokimą apie šiuolaikinius meno produktus, plėsti požiūrį į kiną, nes ne viskas apsiriboja Holivudiniu kinu kuris šiuo metu yra invazinis. Kadangi mūsų avangardas yra nebylus, ir šiuolaikiniam žiūrovui pripratusiam prie muzikos, efektų, dialogų tai padeda įsijausti į vieną kūrinio sritį, pažinti save iš kitos pusės, įsigilinti į savo vidinius išgyvenimus be papildomų dirgiklių kurie koreguoja idėją, ją papildo ar sukoncentruoja dėmesį ne į visumą, tačiau į vieną detalę. “Kino ekscesai” yra tarsi maistas be skonio stipriklių tiek išlavintai akiai, tiek mėgėjui.

Užsiminėte apie savo auditoriją. kokia ji? Į kokį žmogų yra orientuotas šis renginys?

Nuo jaunimo iki senimo, visi kurie domisi eksperimentiniu kinu ir jo kultūra,renginys skitas žmonėms kuriuos domina įdomūs techniniai sprendimai kine, tiems, kurie gilinasi į filmuose nagrinėjamas socialines, kultūrines problemas, žmonėms kuriuos veža gvildenamos aktualios temos.

Kokie iššūkiai laukė kūrybiniame procese?

Reikėjo išversti tekstus, reikėjo atrinkti filmus kurie siejasi tarpusavyje, kad susigrotų tema, teko surasti diskusijų dalyvius, tai buvo sudėtingiausia, nes įtikinti žmogų kad jam verta įsitraukti į tokio pobudžio diskusiją, šiais laikais, kai visi užsiėmę, yra gana sudėtinga.

Kas yra reikalinga norint pradėti organizuoti tokias kultūrines atrakcijas?

Pirmiausia yra reikalinga erdvė, kuri būtų draugiška, laisva ir tuo pat metu intelektuali, galinti suburti bendruomenę kuriai būtų įdomus toks renginys. Visa kita atsiranda esant dideliam norui dirbti ir aistrai kultūrai bei menui. kitaip tariant kai nori - gali viską.

Po premjeros, ar ką nors darytumėte kitaip? Ką?


Tikriausiai nieko nekeistume, renginys ištiesų nusisekęs, surinkom gausybę žmonių, pati matote, trūksta kėdžių. Jeigu galėtume pakeisti patalpų dydį, tą ir padarytume.

Kuo dar žadate nustebinti žiūrovus šiais metais?


Šiais metais, deja apsiribosime tuo kas jau sukurta, o jeigu bus pastebėta tendensija kad žmonės domisi, kad jiems reikalingi tokie renginiai kaip “kino ekscesai”, jeigu tai bus ypatingai patrauklu žiūrovui, tai tęsime idėjų generavimą kitais metais. Manau, kad labiausiai nustebinsime kalbėtojais, dažnai galima nustebti kokie įdomūs gali būti žmonės. Tokie žmonės ir įprasmina visą avangardinio meno rneginių ciklą.

O dabar - renginys iš žiūrovo perspektyvos, šnekinau Studentę Karoliną.

Kaip atsidūrėte šiame renginyje? Kas paskatino sudalyvauti?


Pamačiau kvietimą facebook tinkle, domiuosi įvairiais kultūriniais renginiais. Manęs skatinti nei nereikėjo, tai aš draugę paskatinau atvykti, pasikultūrinti.

Kas svarbiausia žiūrovui dalyvaujant tokiame renginyje? Ko Ieškote atvykę į renginį?


Tikriausiai svarbiausia sužinoti ką nors nauja, netikėta, įdomaus. Šiame renginyje ieškojau atsakymų į klausimus kas yra avangardas dabar, iš kur jis atsirado, kas buvo laikoma avangardu anksčiau.

Kas labiausiai patiko peržiūroje?

Tai labiausiai ir patiko tai kad atradau atsakymus į klausimus kurie man yra įdomus. Sužavėjo vieno iš filmų scena filmuota automobilyje nuo galinės sėdynės. Sužinojau, kad tai buvo pirmasis kadras darytas šiuo rakursu, pasirodo anksčiau tokie kadrai buvo laikomi netaisyklingais.

Ar dalyvautumėte dar kartą?

Dar kartą galbūt ne, gavau gerą avangardo dozę, tačiau mielai sudalyvaučiau tų pačių rengėjų kitokios tematikos renginyje. Girdėjau „Kabinetas” Organizuoja įvairias parodas, diskusijas, eksperimentuoja. Man tai yra labai įdomu, nes siekiu domėtis kultūra, nuolatos ką nors išmokti.

Ačiū Gabrielei ir Karolinai, už išsamius atsakymus ir man paskirtą laiką.

Susiiksime “Kabinete”!

Patiko (0)

Rodyk draugamsNėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.